• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Rust-Oleum Direct To Metal Water Based Paint Anthracite

Rust-Oleum Direct To Metal Water Based Paint Anthracite

Compare
Top Coating, Metal

·

Popularity

1928

in

Paint
From 3 payments of £7.33/mo. with
AD

From Very

Rust-Oleum Metal Expert Water-Based Paint Satin Anthracite 750Ml

£3.99 shipping, 3-5 days
£24.00

B&Q

Rust-Oleum Metal Expert Anthracite Satin Multi-Surface Topcoat Paint, 750Ml Tin - One Size

Lowest price

·£6.00 shipping
£22.00

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Johnstone's Trade Aqua Water Based Satin Wood Paint Brilliant White 1L
Johnstone's Trade Aqua Water Based Satin Wood Paint Brilliant White 1L
£15.99
£15.99/L
Dulux Non Drip Wood Paint Pure Brilliant White 2.5L
Dulux Non Drip Wood Paint Pure Brilliant White 2.5L
£22.93
£9.17/L
Dulux Quick Dry Satinwood Wood Paint Magnolia,Natural Calico,Timeless,Almond White,White Cotton,Barley White 0.75L
Dulux Quick Dry Satinwood Wood Paint Magnolia,Natural Calico,Timeless,Almond White,White Cotton,Barley White 0.75L
£11.73
£15.64/L
Johnstones One Coat Quick Dry Satin Metal Paint, Wood Paint Brilliant White 0.75L
Trending
Johnstones One Coat Quick Dry Satin Metal Paint, Wood Paint Brilliant White 0.75L
£11.49
£15.32/L
Johnstone's Johnstone's Interior Quick Dry Gloss Wood Paint Brilliant White 0.75L
Johnstone's Johnstone's Interior Quick Dry Gloss Wood Paint Brilliant White 0.75L
£11.98
£15.97/L
Dulux Once Gloss Wood Paint Pure Brilliant White 0.75L
Dulux Once Gloss Wood Paint Pure Brilliant White 0.75L
£12.99
£17.32/L
Dulux Quick Dry Wood Paint Brilliant White 2.5L
Trending
Dulux Quick Dry Wood Paint Brilliant White 2.5L
£27.72
£11.09/L

Product details

Lowest price for Rust-Oleum Direct To Metal Water Based Paint Anthracite is £22.00. This is currently the cheapest offer among 5 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameRust-Oleum Direct To Metal Water Based Paint Anthracite
BrandRust-Oleum

Additional Info

Created at PriceRunner2025-04-17

Product Properties

Indoor/Outdoor UseIndoor
Primer/Top Coating/SprayTop Coating
Application SurfaceMetal

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.