• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Cuprinol Less Mess Fence Care Wood Protection Autumn Red 6L
Trending

Cuprinol Less Mess Fence Care Wood Protection Autumn Red 6L

Compare
Top Coating, Wood

·

Popularity

1189

in

Paint
From 3 payments of £5.24/mo. with
AD

From OnBuy

Cuprinol 5194068 Less Mess Fence Care Autumn Red 6 Litre

Free shipping, 2-6 days
£19.99

Rapid Online

Cuprinol 5194068 Less Mess Fence Care Autumn Red 6 litre

Lowest price

·£3.99 shipping, 1-3 days
£15.74

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Sadolin Classic Wood Protection Redwood 5L
Sadolin Classic Wood Protection Redwood 5L
£70.49
£14.10/L
Cuprinol Less Mess Fence Care Wood Paint, Wood Protection 5L
Trending
Cuprinol Less Mess Fence Care Wood Paint, Wood Protection 5L
£14.94
£2.99/L
Ronseal One Coat Shed and Fence Refill Pouch 950ml in Red Cedar Wood Protection
Ronseal One Coat Shed and Fence Refill Pouch 950ml in Red Cedar Wood Protection
£6.93
Cuprinol Ultimate Garden Wood Preserver Wood Protection, Wood Paint Red 1L
Cuprinol Ultimate Garden Wood Preserver Wood Protection, Wood Paint Red 1L
£17.74
£17.74/L
Johnstones One Coat And Fence Wood Protection Red Cedar 9L
Johnstones One Coat And Fence Wood Protection Red Cedar 9L
£21
£2.33/L
Cuprinol 5 Year Ducksback Wood Paint, Woodstain, Wood Protection Rich Cedar 5L
Cuprinol 5 Year Ducksback Wood Paint, Woodstain, Wood Protection Rich Cedar 5L
£14.49
£2.90/L
Cuprinol Ultimate Garden Wood Preserver Wood Protection Red Cedar 4L
Trending
Cuprinol Ultimate Garden Wood Preserver Wood Protection Red Cedar 4L
£35.99
£9.00/L

Product details

Lowest price for Cuprinol Less Mess Fence Care Wood Protection Autumn Red 6L is £15.74. This is currently the cheapest offer among 5 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameCuprinol Less Mess Fence Care Wood Protection Autumn Red 6L
BrandCuprinol
TypeWood Protection

Related

Coverage per litre5 m²

Additional Info

Created at PriceRunner2018-11-12

Product Properties

Indoor/Outdoor UseOutdoor
Manufacturer Colour Autumn Red
Volume6.0 L
Primer/Top Coating/SprayTop Coating
Application SurfaceWood
ColourRed

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.