Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This is a useful smart watch from Apple. With the built-in GPS you can see how far you ran on your latest workout.
Try flexible payments with
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Apple Watch Series 9, Stainless Steel, 41mm, GPS + Cellular, Milanese Loop, so the data shown are historical prices.
Time for a new smartwatch? Then you might want to consider what features are important to you. The huge selection of models provides you with anything from being able to make phone calls, change songs or read notifications right on your wrist, to measure your pulse or count steps during your workout.
Among this model's smart features, you'll find a sleep tracker. Sleep with your watch on and get a simple overview of the quality of your sleep. This watch has an AMOLED screen, which gives great contrast and colours.
As of today, you can buy this model for £, but make sure to compare a few different retailers to find the very best deal for you.
Product | |
|---|---|
| Product name | Apple Watch Series 9, Stainless Steel, 41mm, GPS + Cellular, Milanese Loop |
| Brand | Apple |
| Type | Smartwatches |
Type | |
| Sports | Cycling, Swimming, Fitness |
Features | |
| Features | ECG (Electrocardiogram), Gyroscope, Blood Oxygen Level (SpO2), Sleep Tracking, Compass, Accelerometer |
| Water Resistant (classification) | 5 ATM (50m) |
Design | |
| Material (Watch) | Stainless Steel |
| Colour (Strap) | Gold, Black, Silver |
Wireless | |
|---|---|
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 4 (802.11n) |
| NFC | Yes |
| Navigation System | GPS, Galileo, GLONASS |
Measures | |
| Height | 41.0 mm |
| Weight | 42.3 g |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2023-09-13 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .