Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Freestanding, Fridge above Freezer, 207L/97L, Width: 59.5cm
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Gorenje N619EAW4 is £823.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Gorenje N619EAW4 |
| Brand | Gorenje |
Product Properties | |
| Freeze Capacity | 6.0 kg |
| Noise Level Class | C |
| Features | LED Lightning, Fast Freeze, Display, NoFrost, Multi Air Flow, Light Fridge, Glass Shelves |
| Fridge Volume | 207.0 L |
| Energy Class | E |
| Placement | Freestanding |
| Freezer Volume | 97.0 L |
| Ice/Water Dispenser | None |
| Climate Class | SN |
| Energy Consumption (kWh/year) | 243.0 |
| Colour | White |
Features | |
| App Control | No |
Technical Specifications | |
| Freezer Star Rating | 4 |
| Power Failure Autonomy | 10.0 h |
| Number of Compressors | 1 |
Design | |
|---|---|
| Freezer Door Shelves | 0 pcs |
| Rehingable Door | Yes |
| Door Opening | Rehingeable |
| Composition | Fridge above Freezer |
| Fridge Shelves/Boxes | 5 pcs |
| Freezer Shelves/Boxes | 3 pcs |
| Fridge Door Shelves | 3 pcs |
Power Source | |
| Voltage | 230.0 V |
Measures | |
| Width | 59.5 cm |
| Niche Width | 60.0 cm |
| Depth | 59.0 cm |
| Height | 186.0 cm |
| Weight | 60.0 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2023-11-11 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .