Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Mikrotik RouterBoard RB2011UiAS-RM, so the data shown are historical prices.
You can hardly get away with not having a wireless network anymore. Apart from the obvious things such as your phone and computer, you probably also have a smart TV at home, and maybe some type of smart speaker. In other words, it's not wise to compromise on your home network.
As for the number of LAN ports, there are 10 of them in this model. Handy if you have several devices that need to be connected with a cord.
This could be just the model you're looking for and the current lowest price is £.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Mikrotik RouterBoard RB2011UiAS-RM |
| Brand | Mikrotik |
Product Properties | |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Release Year | 2013 |
| External Antenna | No |
| Ethernet Speed | Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, Ethernet |
| Link Aggregation | No |
| MIMO | No |
| xDSL Modem | No |
| Number of Antennas | 0 |
| Mesh System | No |
| VoIP (SIP) | No |
Wireless | |
| Wi-Fi | No |
Connections | |
|---|---|
| LAN Ports | 10 |
| No. of USB (total) | 1 pcs |
| WAN Ports | 0 |
| USB | Yes |
Measures | |
| Rack Mountable | Yes |
| Weight | 0.15 kg |
| Height | 4.4 cm |
| Depth | 9.2 cm |
| Width | 44.3 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-11-30 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .