Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for ASUS RT-AC1900U is -. This is currently the cheapest offer among 3 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | ASUS RT-AC1900U |
| Brand | ASUS |
Connections | |
| LAN Ports | 4 |
| No. of USB (total) | 2 pcs |
| WAN Ports | 1 |
| USB | Yes |
Wireless | |
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi | Yes |
Measures | |
| Rack Mountable | No |
| Weight | 0.66 kg |
| Height | 5.0 cm |
| Depth | 15.0 cm |
| Width | 21.8 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2019-01-18 |
Product Properties | |
|---|---|
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Router Security | DMZ, VPN |
| Supported Bands | Dual-band |
| External Antenna | Yes |
| Ethernet Speed | Gigabit Ethernet |
| Link Aggregation | No |
| MIMO | Yes |
| Wireless Speed (max) | 1900 Mbps |
| xDSL Modem | No |
| Number of Antennas | 3 |
| Wireless Security | WEP, WPA2-Enterprise, WPS, WPA2-PSK, WPA-Enterprise, WPA-PSK |
| Mesh System | Yes |
| VoIP (SIP) | No |
| Frequency Band | 2.4 GHz, 5 GHz |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .