Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | JVC LT-32C490 |
| Brand | JVC |
Product Properties | |
| Screen Size | 32.0 " |
| Colour | Black |
| Energy Class | F |
| Brightness (Nits) | 220.0 cd/m2 |
| Refresh Rate | 60 Hz |
Picture | |
| ALLM | No |
| Backlit LED | Yes |
| HFR | No |
| WCG | No |
| Image Enhancement | No |
| Local dimming | No |
| HDR | No |
| 3D | No |
| Display | LED |
| VRR | No |
| Edgelit LED | No |
Features | |
| Voice Control | No |
| ARC | ARC |
| Smart TV | No |
| Ambilight | No |
Display | |
| Screen Resolution | 1366x768 |
Design | |
| Screen design | Flat |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-11-19 |
Connections | |
|---|---|
| No. of Composite | 1 pcs |
| MHL | No |
| USB Version | USB 2.0 |
| Connections | 3.5 mm Jack, Optical S/PDIF, HDMI, Composite |
| HDMI Version | 1.4 |
| CEC | No |
| No. of HDMI | 2 pcs |
Wireless | |
| NFC | No |
| Bluetooth | No |
| Wi-Fi | No |
Audio | |
| Speaker output (total) | 16 W |
| Built-in speakers | Stereo |
Compatibility | |
| VESA-Mount | Yes |
| VESA-Measurements | 100x100 mm |