Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

65" QLED, 3840x2160 (4K Ultra HD), Smart TV
Try flexible payments with
Lowest price for Sharp 65GR8265E is £1,079.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Sharp 65GR8265E |
| Brand | Sharp |
Product Properties | |
| Screen Size | 65.0 " |
| Operating System | Android TV, Google TV |
| Colour | Black |
| Energy Class | A |
Picture | |
| ALLM | Yes |
| HFR | No |
| WCG | No |
| Image Enhancement | Yes |
| Local dimming | No |
| HDR | Yes |
| 3D | No |
| Display | QLED |
| HDR Type | HLG, HDR10, Dolby Vision |
| Supported video files | HEVC/H.265, Matroska (MKV), AVI |
| Edgelit LED | No |
Display | |
| Screen Resolution | 3840x2160 (4K Ultra HD) |
Design | |
| Screen design | Flat |
Features | |
|---|---|
| ARC | eARC |
| Smart TV | Yes |
| Ambilight | No |
Connections | |
| MHL | No |
| Connections | 3.5 mm Jack, RJ45 (LAN), USB-A, Optical S/PDIF, HDMI |
| No. of HDMI | 1 pcs |
Wireless | |
| NFC | No |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless & Streaming | Chromecast |
| Wi-Fi | Yes |
Tuner | |
| Digital Tuner | DVB-S2, DVB-T |
Audio | |
| Surround Sound Formats | Dolby Atmos |
| Built-in speakers | Stereo |
Compatibility | |
| VESA-Mount | Yes |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2024-09-01 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .