Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for LG 65-Inch 4K Ultra HD Smart TV UA75006LA is £693.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | LG 65-Inch 4K Ultra HD Smart TV UA75006LA |
| Brand | LG |
Product Properties | |
| Screen Size | 65.0 " |
| Operating System | webOS |
| Energy efficiency class HDR | F |
| Energy Class | F, G |
| Colour | Black |
Picture | |
| ALLM | Yes |
| HFR | No |
| WCG | No |
| HDR | Yes |
| 3D | No |
| HDR Type | HLG, HDR10 |
| VRR | No |
| Backlit LED | Yes |
Display | |
| Screen Resolution | 3840x2160 (4K Ultra HD) |
Features | |
|---|---|
| ARC | eARC |
| Smart TV | Yes |
| Ambilight | No |
Connections | |
| MHL | No |
| Connections | HDMI |
| CEC | Yes |
Design | |
| Screen design | Flat |
Wireless | |
| NFC | No |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
Energy Facts | |
| Power Consumption (Standby) | 0.5 W |
Compatibility | |
| VESA-Mount | Yes |
| VESA-Measurements | 300x300 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2025-05-14 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .