Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

AMD Ryzen 5, 16 GB RAM, Geforce RTX 4060
Try flexible payments with
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling CyberPowerPC Ryzen 5 16GB 1TB RTX4060, so the data shown are historical prices.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | CyberPowerPC Ryzen 5 16GB 1TB RTX4060 |
| Brand | CyberPowerPC |
Product Properties | |
| Windows Version | Windows 11 Home |
| Included Accessories | Mouse, Monitor, Headset, Mousepad, Keyboard |
| Type | Tower |
| Colour | Black |
| Cooling Type | Active Cooling |
| Optical Drive | No |
| Operating System | Windows |
Connections | |
| USB Version | USB 2.0 |
| Connections | 3.5 mm Jack, HDMI, RJ45 (LAN), USB-A |
| No. of USB-A | 6 pcs |
| No. of HDMI | 2 pcs |
| No. of RJ45 (LAN) | 1 pcs |
| Memory Card Reader | No |
Display | |
| Touchscreen | No |
| Monitor | No |
Memory | |
| RAM | 16 GB |
| Memory Type | DDR4 |
Audio | |
| Sound Card | Yes |
Storage | |
|---|---|
| SSD Size | 1 TB |
| Number of Slots (Total) | 1 |
| Hard Drive | SSD |
Wireless | |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | No |
Processor | |
| Processor Model | 5500 |
| Processor Cores | 6 |
| Processor Model | 5500 |
| Processor | AMD Ryzen 5 |
| Processor Speed | 3.6 GHz |
Graphics | |
| Graphics Card Nvidia | Geforce RTX 4060 |
| Graphics Memory | 8 GB |
Measures | |
| Weight | 16.5 kg |
| Width | 20.5 cm |
| Depth | 36.0 cm |
| Height | 45.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2024-05-22 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .