Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Lenovo IdeaCentre AIO 3 27IAP7 F0GJ00LSUK is £549.00. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Thinking about setting up a home office? If you know you'll be working a lot from home (or even full-time), a desktop computer may suit you just as well as a laptop. With the right keyboard and mouse, you can achieve a much more comfortable working position than with a laptop.
If you are very particular about your computer having all the latest hardware, then you might want to think twice about buying this one. The RAM is a DDR4, as opposed to the more recent DDR5. Depending on your needs, this could still do just fine, however. This product is equipped with a SSD drive, which is a faster hard drive compared to the conventional HDD drive. The storage capacity for this hard drive is as much as 512 GB.
In short, this product has a lot of things going for it and if you compare prices here on our site you'll see that the current lowest price is £549.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Lenovo IdeaCentre AIO 3 27IAP7 F0GJ00LSUK |
| Brand | Lenovo |
Product Properties | |
| Windows Version | Windows 11 Home |
| Third-party Certifications | RoHS (Restriction of Hazardous Substances Directive) |
| Included Accessories | Mouse, Keyboard |
| Type | All-in-one |
| Release Year | 2023 |
| Colour | Black |
| Screen Size | 27.0 " |
| Optical Drive | No |
| Operating System | Windows |
Connections | |
| USB Version | USB 2.0, USB 3.2 Gen 2 |
| Connections | HDMI, RJ45 (LAN), USB-A |
| No. of USB-A | 4 pcs |
| No. of HDMI | 1 pcs |
| No. of RJ45 (LAN) | 1 pcs |
| Memory Card Reader | No |
Display | |
| Touchscreen | No |
| Monitor | Yes |
Storage | |
| SSD Size | 512 GB |
| Hard Drive | SSD |
Audio | |
| Sound Card | Yes |
Power Supply | |
| PSU Power | 90 W |
Memory | |
|---|---|
| RAM | 8 GB |
| Number of Slots (Total) | 2 |
| Memory Support (max) | 16 GB |
| Memory Type | DDR4 |
Processor | |
| Processor Model | 1215U |
| Processor Cores | 6 |
| Processor Model | 1215U |
| Processor | Intel Core i3 |
| Processor Speed | 1.2 GHz |
Sustainability Information | |
| Sustainability Third-party Certifications | Energy Star |
Wireless | |
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth Version | 5.2 |
| Bluetooth | Yes |
Measures | |
| Weight | 8.8 kg |
| Width | 61.3 cm |
| Depth | 20.0 cm |
| Height | 47.3 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2024-10-08 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .