Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for ASUS NUC 14 Essential RNUC14MNK1500002 is £146.99. This is currently the cheapest offer among 3 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | ASUS NUC 14 Essential RNUC14MNK1500002 |
| Brand | ASUS |
Product Properties | |
| Type | Barebone |
| Colour | Black |
| Cooling Type | Passive Cooling |
| Optical Drive | No |
Connections | |
| USB Version | USB 2.0, USB 3.2 Gen 2 |
| Number of DisplayPort | 1 pcs |
| No. of USB-C | 2 pcs |
| Connections | USB-C, HDMI, RJ45 (LAN), USB-A, DisplayPort |
| No. of USB-A | 5 pcs |
| No. of HDMI | 1 pcs |
| No. of RJ45 (LAN) | 1 pcs |
| Memory Card Reader | No |
Display | |
| Touchscreen | No |
| Monitor | No |
Storage | |
| Number of Slots (Total) | 2 |
Power Supply | |
| PSU Power | 65 W |
Memory | |
|---|---|
| Number of Slots (Total) | 1 |
| Memory Support (max) | 16 GB |
| Memory Type | DDR5 |
Processor | |
| Processor Cores | 4 |
| Processor Model | N150 |
Audio | |
| Sound Card | Yes |
Wireless | |
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Bluetooth | Yes |
Measures | |
| Weight | 0.47 kg |
| Width | 13.5 cm |
| Depth | 11.5 cm |
| Height | 3.6 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2025-01-10 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .