Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
Apple M4 Max, 36 GB RAM
Try flexible payments with
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Apple Mac Studio, M4 Max chip, 14-core CPU, 32-core GPU, 36GB Unified Memory, 512GB SSD Storage, so the data shown are historical prices.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Apple Mac Studio, M4 Max chip, 14-core CPU, 32-core GPU, 36GB Unified Memory, 512GB SSD Storage |
| Brand | Apple |
Product Properties | |
| Type | Compact |
| Release Year | 2025 |
| Colour | Silver |
| Manufacturer Colour | Silver |
| Cooling Type | Active Cooling |
| Optical Drive | No |
| Operating System | macOS |
Connections | |
| USB Version | Thunderbolt 5 |
| No. of USB-C | 6 pcs |
| Connections | USB-C, 3.5 mm Jack, HDMI, RJ45 (LAN), USB-A |
| No. of USB-A | 2 pcs |
| No. of HDMI | 1 pcs |
| No. of RJ45 (LAN) | 1 pcs |
| Memory Card Reader | Yes |
Display | |
| Touchscreen | No |
| Monitor | No |
Memory | |
| RAM | 36 GB |
| Memory Support (max) | 128 GB |
Storage | |
|---|---|
| SSD Size | 512 GB |
| Hard Drive | SSD |
Graphics | |
| Graphics Card Apple | Apple M4 Max 32C |
Power Supply | |
| PSU Power | 480 W |
Processor | |
| Processor Cores | 14 |
| Processor | Apple M4 Max |
Sustainability Information | |
| Sustainability Third-party Certifications | Energy Star |
Wireless | |
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Bluetooth | Yes |
Audio | |
| Sound Card | Yes |
Measures | |
| Weight | 2.74 kg |
| Width | 19.7 cm |
| Depth | 19.7 cm |
| Height | 9.5 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2025-03-06 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .