Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Edbak TWB2 is £86.48. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Edbak TWB2 |
| Brand | Edbak |
| Type | Screen Mounts |
Product Properties | |
| Colour | Black, Silver |
| Load Capacity (max) | 80.0 kg |
Features | |
| Features | Lockable |
| Number of Screens | 1 |
| Tiltable | Yes |
| Arm | No |
Size | |
| Recommended Screen Size (min) | 60 " |
| Recommended Screen Size (max) | 72.0 " |
Stands & Mounts | |
|---|---|
| Type of VESA Mount | 200x200, 300x300, 400x200, 600x400, 400x400, 800x400, 100x100, 200x100, 800x200 |
| Placement | Wall Mount |
| Distance from Wall (max) | 7.7 cm |
| Distance from Wall (min) | 7.7 cm |
Measures | |
| Width | 22.0 cm |
| Depth | 7.5 cm |
| Weight | 6.5 kg |
| Height | 91.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2019-02-15 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .