Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Multi Cooker, Display, Timer, Keep Warm Function, Automatic Shutdown, Heat Shielding Handle, Measurement Scale, 7.57L
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for MegaChef MCPR120A is £87.64. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | MegaChef MCPR120A |
| Brand | MegaChef |
| Type | Multi Cookers |
Power Source | |
| Power | 1600 W |
Measures | |
| Depth | 30.5 cm |
| Height | 38.1 cm |
| Weight | 6.4 kg |
| Width | 38.1 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-10-27 |
Product Properties | |
|---|---|
| Functions | Automatic Shutdown, Measurement Scale, Heat Shielding Handle, Timer, Keep Warm Function, Display |
| Colour | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Multi Cooker Functions | Slow Cooking, Yoghurt, Meat, Fish, Sauté, Soup, Stew, Rice |
| Lid Material | Stainless Steel |
| Third-party Certifications | UL Listed |
| Volume | 7.57 L |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .