• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
iS Clinical Body Complex 180ml

iS Clinical Body Complex 180ml

Compare
No matter if you have dry skin or not, you'd benefit from using a body lotion. This product contains no parabens, a common preservative in skincare products.

·

Popularity

1577

in

Body Lotions
From 3 payments of £19.71/mo. with
AD

From Skintique

iS Clinical Body Complex 180g | Antioxidant Treatment Lotion | 180g

Free shipping, 2-4 days
£75.00

Beautifiedyou

iS Clinical Body Complex

Lowest price

·£18.72 shipping, 3-5 days
£59.15

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
PrettyLittleThing Cetaphil Moisturising Lotion 236 ml 236ml
PrettyLittleThing Cetaphil Moisturising Lotion 236 ml 236ml
£8.62
£36.53/L
La Mer The Treatment Lotion 150ml
La Mer The Treatment Lotion 150ml
£106.82
£712.13/L
La Mer The Treatment Lotion 100ml
-20%
La Mer The Treatment Lotion 100ml
£92
£920.00/L
Avène XeraCalm A.D Lipid-Replenishing Balm 400ml
Avène XeraCalm A.D Lipid-Replenishing Balm 400ml
£23.60
£59.00/L
Clean Reserve Buriti Hydrating Body Lotion 296ml
Clean Reserve Buriti Hydrating Body Lotion 296ml
£17.45
£58.95/L
Endocare Regenerating Lotion 100ml
Endocare Regenerating Lotion 100ml
£35.46
£354.60/L
La Roche-Posay Lipikar Baume AP+M 200ml
La Roche-Posay Lipikar Baume AP+M 200ml
£16.50
£82.50/L

Product details

Lowest price for iS Clinical Body Complex 180ml is £59.15. This is currently the cheapest offer among 3 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameiS Clinical Body Complex 180ml
BrandiS Clinical
TypeBody Lotions

Additional Info

Created at PriceRunner2019-08-10

Product Properties

Paraben Free, Scented
Oily Skin, Normal Skin, Combination Skin, Dry Skin, Mature Skin, Sensitive Skin
Exfoliating, Deep Cleansing, Anti-Pollution, Calming, Softening, Moisturising, Nourishing, Smoothing
TextureLotion
PackagingBottle
Redness
Aloe Vera, Antioxidants, Hyaluronic Acid, Salicylic Acid, Vitamins
180.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.