Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Ksix brings you a portable Bluetooth speaker for those days when you are out and about. Wirelss technology that is supported includes Bluetooth for easy pairing with other devices.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Ksix Kubic Box is £42.33. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Ksix has with Surround Speakers made a portable and water-resistant speaker. Bring your music to the beach or the picknick in the park. With a Bluetooth speaker, your music is never far away, and your phone becomes a convenient remote. Ksix Kubic Box has a playback time of four hours.
This model from Ksix surely works fine in large rooms, but it is in smaller spaces that it truly shines. It has a pause and a play button. It has never been easier to access tons of music. Connect this Bluetooth speaker to your tablet or phone and start streaming.
To summarise, there are many great features to Ksix Kubic Box. Right now Ksix Kubic Box costs £42, as you can see here on PriceRunner. The price is below average for this category, which makes this speaker a good purchase. If this speaker has the features you need, you'll surely be satisfied with it.
Product | |
|---|---|
| Product name | Ksix Kubic Box |
| Brand | Ksix |
| Type | Bluetooth Speakers |
Type | |
| Portable | Yes |
Product Properties | |
| Colour | Black |
Audio Features | |
| Frequency Response (min) | 80.0 Hz |
| Speaker Output (RMS) | 5.0 W |
| Frequency Response (max) | 20000.0 Hz |
Features | |
| Features | Water Resistant, True Wireless Stereo (TWS) |
| Physical Buttons | Volume, Play & Pause |
| Multiroom | No |
| App Control | No |
| Smart Speaker | No |
Connections | |
| Memory Card | Micro SD |
| Connections | 3.5 mm Jack |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-06-18 |
Wireless | |
|---|---|
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Chromecast for Audio | No |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless Range | 10.0 m |
| AirPlay 2 | No |
| Spotify Connect | No |
| AirPlay | No |
Power Source | |
| Power Source | Battery |
| Battery Life | 4.0 h |
Measures | |
| Weight | 0.12 kg |
| Height | 6.1 cm |
| Depth | 6.0 cm |
| Width | 6.0 cm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .