Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Lowest price for SPC MINIMAX is £26.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | SPC MINIMAX |
| Brand | SPC |
| Type | Bluetooth Speakers |
Type | |
| Portable | Yes |
Product Properties | |
| Colour | Black |
| IP-Class | IPX7 |
Audio Features | |
| Speaker Output (RMS) | 5.0 W |
Features | |
| Features | Water Resistant, True Wireless Stereo (TWS) |
| Physical Buttons | Volume, Play & Pause |
| Multiroom | No |
| App Control | No |
| Smart Speaker | No |
| Suited for Height Channels | No |
Connections | |
| Connections | 3.5 mm Jack |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-04-04 |
Wireless | |
|---|---|
| Bluetooth Version | 5.1 |
| Chromecast for Audio | No |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless Range | 30.0 m |
| AirPlay 2 | No |
| Spotify Connect | No |
| AirPlay | No |
Power Source | |
| Battery Technology | Li-Ion |
| Power Source | Battery |
| Battery Life | 24.0 h |
Measures | |
| Weight | 0.25 kg |
| Height | 10.4 cm |
| Depth | 4.5 cm |
| Width | 9.0 cm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .