Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Bitty Boomers bring you this Bluetooth speaker which can be brought with you when you want to play music outside of your home. This model uses Bluetooth for easy pairing with other
It's a good time to buy! Prices are currently £4 less than average.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Advertisement
Lowest price for Bitty Boomers Marvel Spider-Man is £11.25. This is currently the cheapest offer among 8 stores.
Are you looking for a Bluetooth speaker? Then you might want to consider Bitty Boomers Bitty Boomers Marvel Spider-Man. Bitty Boomers Marvel Spider-Man has rechargeable batteries. Just make sure that they're charged, and you can stream music whenever you want. You easily connect a source such as a phone or a computer to the AUX port. With a wire you don't have to deal with the problems that wireless connections may bring.
This speaker is a practical solution if you are looking for an easy way to play music at home. It fits best in smaller rooms but would surely work fine in larger spaces as well. Gone are the days of large speakers and multiple machines. This Bluetooth speaker has it all. It has never been easier to access tons of music. Connect this Bluetooth speaker to your phone or tablet and start streaming.
All in all, Bitty Boomers Marvel Spider-Man is a streaming speaker with great features. If you compare prices on Bitty Boomers Marvel Spider-Man on PriceRunner you will see that it at the moment costs £11. The price is below average for this category, which makes this speaker a good purchase. If this speaker has the features you need, you'll surely be satisfied with it.
Product | |
|---|---|
| Product name | Bitty Boomers Marvel Spider-Man |
| Brand | Bitty Boomers |
| Type | Bluetooth Speakers |
Type | |
| Portable | Yes |
Product Properties | |
| No. of Speakers | 1 pcs |
| Colour | Multicolour |
Audio Features | |
| Speaker Output (max peak) | 5.0 W |
Features | |
| Multiroom | No |
| App Control | No |
| Smart Speaker | No |
| Suited for Height Channels | No |
Connections | |
| Memory Card Reader | No |
| Connections | Micro-USB |
Power Source | |
| Battery Technology | LiPo |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Battery Life | 4.0 h |
Wireless | |
|---|---|
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Chromecast for Audio | No |
| NFC | No |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless Range | 9.14 m |
| AirPlay 2 | No |
| Wi-Fi | No |
| Spotify Connect | No |
| AirPlay | No |
Measures | |
| Weight | 0.08 kg |
| Height | 12.7 cm |
| Depth | 5.1 cm |
| Width | 7.6 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-04-22 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .