Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

A portable Bluetooth speaker is perfect when you want to bring your favourite music wherever you go. The wireless communication uses Bluetooth to ensure a fast pairing.


*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Advertisement
Lowest price for Marshall Woburn III Black is £519.00. This is currently the cheapest offer among 7 stores.
Marshall Woburn III from Marshall could be the perfect Bluetooth speaker for your home. With a Bluetooth speaker, your music is never far away, and your phone becomes a convenient remote. Whether intended for your own personal needs or for some form of social gathering, we're sure that this speaker will do just fine.
This active speaker is a multi-purpose unit for smaller spaces. You simply take control of the sound thanks to the manual equalizer and adjust bass and treble according to your preferences. With this Bluetooth speaker, you can connect and stream music from your phone or tablet, for example. You can access any music you have on your phone.
As you can see, there are many good things to say about Marshall Woburn III. Marshall Woburn III has a current lowest price of £519. The price is below average for this category, which makes this speaker a good purchase. If this speaker has the features you need, you'll surely be satisfied with it.
Product | |
|---|---|
| Product name | Marshall Woburn III Black |
| Brand | Marshall |
| Type | Bluetooth Speakers |
Type | |
| Portable | No |
Product Properties | |
| No. of Speakers | 1 pcs |
| Colour | Black |
| Manufacturer Colour | Black |
Audio Features | |
| Frequency Response (min) | 35.0 Hz |
| Speaker Output (RMS) | 150.0 W |
| Frequency Response (max) | 20000.0 Hz |
Features | |
| Physical Buttons | Skip Song, Volume, Play & Pause, Bass, Treble |
| Multiroom | No |
| App Control | Yes |
| Smart Speaker | No |
| Suited for Height Channels | No |
Connections | |
| Memory Card Reader | No |
| Connections | 3.5 mm Jack, RCA (Line), HDMI |
Sustainability Information | |
| Sustainability Attributes | Vegan, Recycled Material |
Wireless | |
|---|---|
| Bluetooth Version | 5.2 |
| Chromecast for Audio | No |
| NFC | No |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless Range | 10.0 m |
| AirPlay 2 | No |
| Wi-Fi | No |
| Spotify Connect | No |
| AirPlay | No |
Power Source | |
| Power Source | AC Mains |
Measures | |
| Weight | 7.45 kg |
| Height | 20.3 cm |
| Depth | 31.7 cm |
| Width | 40.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-06-22 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .