Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This Bluetooth speaker from Roberts might be just the thing you need. Supports Bluetooth, so you can easily pair it with your device.
Try flexible payments with
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Roberts Beacon 320, so the data shown are historical prices.
Roberts Beacon 320 from Roberts could be the perfect Bluetooth speaker for your home. The speaker has a playback time of over 12 hours, so you can enjoy your music for quite a while. Thanks to the Bluetooth connection you can control music and volume with your phone. A super-easy way to access a ton of music.
Roberts Beacon 320 is an all-in-one speaker that might work best in smaller spaces, but it will surely work fine on larger rooms as well. It has a built-in amplifier, so gone are the days of bulky sound equipment. It has never been easier to access tons of music. Connect this Bluetooth speaker to your tablet or phone and start streaming.
Above mentioned features are just some of the benefits with Roberts Beacon 320. Roberts Beacon 320 costs and is a top-ranked speaker in terms of popularity on PriceRunner. The price is less than average for this category, which makes this speaker a good purchase. If this speaker has the features you need, you'll surely be satisfied with it.
Product | |
|---|---|
| Product name | Roberts Beacon 320 |
| Brand | Roberts |
| Type | Bluetooth Speakers |
Type | |
| Portable | Yes |
Product Properties | |
| Colour | Blue |
Features | |
| Features | Remote Control |
| Physical Buttons | Volume |
| Multiroom | No |
| App Control | No |
| Smart Speaker | No |
Connections | |
| Connections | 3.5 mm Jack |
Power Source | |
| Power Source | Battery |
| Battery Life | 12.0 h |
Wireless | |
|---|---|
| Chromecast for Audio | No |
| Bluetooth | Yes |
| AirPlay 2 | No |
| Wi-Fi | No |
| Spotify Connect | No |
| AirPlay | No |
Measures | |
| Weight | 0.73 kg |
| Height | 19.0 cm |
| Depth | 9.4 cm |
| Width | 9.4 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-11-21 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .