Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This Bluetooth speaker from Tronsmart is, depending on your needs, possibly the best choice for you. Wirelss technology that is supported includes Bluetooth, so you can easily pair
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Tronsmart Force SE is £85.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
What can Tronsmart Force SE do for you? This voice-controlled speaker answers your questions and plays music. Your voice may be the ultimate remote. It's very convenient to just be able to charge up the battery before heading out. Whether intended for your own personal needs or for some form of social gathering, we're sure that this speaker will do just fine.
A portable and voice-controlled streaming speaker. Ask the speaker to play one of your favourite songs or ask about the weather. Voice control is a technology more and more manufacturers are using in their home electronics products. With this Bluetooth speaker, you can connect and stream music from your tablet or phone, for example. You can access any music you have on your phone.
Above mentioned features are just some of the benefits with Tronsmart Force SE. This is a top-ranked Bluetooth speaker in terms of popularity on PriceRunner right now and Tronsmart Force SE costs £86. The price is below average for this category, which makes this speaker a good purchase. If this speaker has the features you need, you'll surely be satisfied with it.
Product | |
|---|---|
| Product name | Tronsmart Force SE |
| Brand | Tronsmart |
| Type | Bluetooth Speakers |
Type | |
| Portable | Yes |
Product Properties | |
| No. of Speakers | 1 pcs |
| Colour | Black |
| IP-Class | IPX7 |
Audio Features | |
| Frequency Response (min) | 20.0 Hz |
| Speaker Output (RMS) | 50.0 W |
| Frequency Response (max) | 16000.0 Hz |
Features | |
| Features | Water Resistant, Built-in Microphone, Power Bank |
| Physical Buttons | Skip Song, Volume, Play & Pause |
| Multiroom | No |
| App Control | No |
| Voice Assistant | Google Assistant, Apple Siri |
| Smart Speaker | Yes |
| Suited for Height Channels | No |
Connections | |
|---|---|
| Memory Card | SD (Secure Digital) |
| Type of USB (not power supply) | USB C |
| Connections | 3.5 mm Jack |
Wireless | |
| Bluetooth Codec | SBC |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Chromecast for Audio | No |
| NFC | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| AirPlay 2 | No |
| Wi-Fi | No |
| Spotify Connect | No |
| AirPlay | No |
Power Source | |
| Power Source | Battery |
| Battery Life | 12.0 h |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2023-03-29 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .