Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This streaming speaker can be brought with you when you want to play music outside of your home. This product is compatible with Spotify Connect to give you easy access to your mus
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Netgear Orbi Voice RBS40V is £297.99. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
You'll never have to look for the remote ever again. Just sit back and ask this voice-controlled speaker to play your favourite music. The speaker has a cord to provide a stable power supply, so no battery that can run out in the middle of your favourite song. Orbi Voice RBS40V is an active speaker, so you only need a sound source.
A portable and voice-controlled speaker. Ask the speaker to play one of your favourite songs or ask about the weather. Voice control is a technology more and more manufacturers are using in their home electronics products. The speaker also has built-in Spotify Connect support. You connect the speaker to your Spotify account and then you can control everything with the app. Then you can use the phone at the same time.
As you can see, Orbi Voice RBS40V is a streaming speaker with many useful features. Orbi Voice RBS40V costs 3298 and is one of the most popular speakers here on PriceRunner. The price is below average for this category, which makes this speaker a good purchase. If this speaker has the features you need, you'll surely be satisfied with it.
Product | |
|---|---|
| Product name | Netgear Orbi Voice RBS40V |
| Brand | Netgear |
| Type | Bluetooth Speakers |
Type | |
| Portable | Yes |
Product Properties | |
| Colour | Grey |
Audio Features | |
| Frequency Response (min) | 63.0 Hz |
| Speaker Output (RMS) | 35.0 W |
| Frequency Response (max) | 20000.0 Hz |
Features | |
| Features | Built-in Microphone |
| Multiroom | Yes, No |
| App Control | Yes |
| Voice Assistant | Amazon Alexa |
| Smart Speaker | Yes |
Connections | |
| Connections | 3.5 mm Jack, RJ45 (LAN) |
Power Source | |
| Power Source | AC Mains |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2019-04-29 |
Wireless | |
|---|---|
| Chromecast for Audio | No |
| Bluetooth | No, Yes |
| Wireless Range | 185.0 m |
| AirPlay 2 | No |
| Wi-Fi | Yes |
| Supported Apps | Harman Kardon Controller, iHeartRadio, TuneIn, Amazon Music, Pandora |
| Spotify Connect | Yes, No |
| AirPlay | No |
| Wi-Fi Dual Band | 2.4 GHz, 5.0 GHz |
Measures | |
| Weight | 1.81 kg |
| Height | 21.8 cm |
| Depth | 12.5 cm |
| Width | 16.5 cm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .