Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This Bluetooth speaker from Ultimate Ears has several useful features. This model uses Bluetooth to ensure a fast pairing.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Ultimate Ears Wonderboom 2 is £89.99. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Ultimate Ears brings you this water-proof and portable speaker. A speaker that works just as well for the beach as the house party. Whether it's a podcast or music you want to listen to, you easily connect to the speaker with Bluetooth and you use your phone as a remote. Ultimate Ears Wonderboom 2 has rechargeable batteries. Just make sure that they're charged, and you can stream music whenever you want.
This wireless speaker works best in smaller homes. It provides a handy all-in-one solution. Ultimate Ears Wonderboom 2 gives you easy access to all your music. Forget about large, bulky sound systems. This speaker gives you everything you need in a convenient, easy-to-use package. It has never been easier to access tons of music or podcasts. Connect this Bluetooth speaker to your phone or tablet and start streaming.
As you can see, Ultimate Ears Wonderboom 2 is a speaker with many clever features. Ultimate Ears Wonderboom 2 has a current lowest price of £90. The speaker has a high average review score of 4.8 out of 5, and its features make it a great purchase.
Product | |
|---|---|
| Product name | Ultimate Ears Wonderboom 2 |
| Brand | Ultimate Ears |
| Type | Bluetooth Speakers |
Type | |
| Portable | Yes |
Product Properties | |
| No. of Speakers | 1 pcs |
| Colour | Multicolour, Blue, Green, Grey, Black, Pink, Red |
| IP-Class | IP67 |
Audio Features | |
| Frequency Response (min) | 75.0 Hz |
| Frequency Response (max) | 20000.0 Hz |
Features | |
| Features | Water Resistant, True Wireless Stereo (TWS) |
| Physical Buttons | Skip Song, Volume, Play & Pause |
| Multiroom | No |
| App Control | No |
| Smart Speaker | No |
| Suited for Height Channels | No |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2019-06-13 |
Wireless | |
|---|---|
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Chromecast for Audio | No |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless Range | 30.0 m |
| AirPlay 2 | No |
| Wi-Fi | No |
| Spotify Connect | No |
| AirPlay | No |
Power Source | |
| Battery Technology | Li-Ion |
| Power Source | Battery |
| Battery Life | 13.0 h |
Measures | |
| Weight | 0.4 kg |
| Height | 10.4 cm |
| Depth | 9.5 cm |
| Width | 9.5 cm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .