Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This Bluetooth speaker is, depending on your needs, possibly the best choice for you. This model uses Bluetooth, so you can easily pair it with your device.


You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Audio Pro Addon T3+ Black is -. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Audio Pro Addon T3 Plus from Audio Pro could be the perfect Bluetooth speaker for your home. The external source connects with a wire thanks to the AUX port. No more hassle with wireless connections. The speaker has a cord to provide a stable power supply, so no battery that can run out in the middle of your favourite song.
Audio Pro Addon T3 Plus is an all-in-one speaker that might work best in smaller spaces, but it will surely work fine on larger rooms as well. It has a built-in amplifier, so gone are the days of bulky sound equipment. It has never been easier to access tons of music. Connect this wireless speaker to your phone or tablet and start streaming.
Above mentioned features are just some of the benefits with Audio Pro Addon T3 Plus. Audio Pro Addon T3 Plus costs 119 and is one of the most popular speakers here on PriceRunner. The speaker has a great average review score of 4.8 out of 5, and its features make it a great purchase.
Product | |
|---|---|
| Product name | Audio Pro Addon T3+ Black |
| Brand | Audio Pro |
| Type | Bluetooth Speakers |
Type | |
| Portable | Yes |
Product Properties | |
| No. of Speakers | 1 pcs |
| Colour | Black |
| Manufacturer Colour | Black |
Audio Features | |
| Frequency Response (min) | 60.0 Hz |
| Speaker Output (RMS) | 25.0 W |
| Frequency Response (max) | 20000.0 Hz |
Features | |
| Physical Buttons | Volume |
| Multiroom | No |
| App Control | No |
| Smart Speaker | No |
| Suited for Height Channels | No |
Connections | |
| Memory Card Reader | No |
| Type of USB (not power supply) | USB A |
| Connections | 3.5 mm Jack |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-07-06 |
Wireless | |
|---|---|
| Bluetooth Version | 4.0 |
| Chromecast for Audio | No |
| NFC | No |
| Bluetooth | Yes |
| AirPlay 2 | No |
| Wi-Fi | No |
| Spotify Connect | No |
| AirPlay | Yes |
Power Source | |
| Type of Battery | Built-in Battery |
| Power Source | AC Mains, Rechargeable Battery |
| Battery Life | 12.0 h |
Measures | |
| Weight | 2.1 kg |
| Height | 11.5 cm |
| Depth | 13.5 cm |
| Width | 21.5 cm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .