Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Lenovo ThinkPad P15 Gen 2 20YQ0010GE, so the data shown are historical prices.
Before you start looking at different laptops you should think about what it will be used for. The OLED screen has a 3840x2160 resolution and it measures 15.6 inches. The processor is an octa-core Intel Core i7 with a speed of 2.3 GHz
A computer with a touch screen is easy to use since you can easily navigate the screen with your fingers. It has 32 GB of RAM. If you replace your RAM you should make sure it fits your motherboard.
The clock speed in this processor, an octa-core Intel Core i7, is 2.3 GHz. To elevate the performance the processor has multiple cores. The applications that you run should be optimized to run on multiple cores. To perform all the operations you ask for, the computer uses the CPU, if you want a fast computer you need a powerful processor.
The screen size on this computer is 15.6". The computer has a dedicated graphics card. A dedicated graphics card has its own memory and processing power, which makes it very powerful. The internal hard drive is a 512 GB SSD drive.
Lenovo ThinkPad P15 Gen 2 20YQ0010GE costs £. It has a high average review of 4.6 out of 5 and its specifications makes it a premium product.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Lenovo ThinkPad P15 Gen 2 20YQ0010GE |
| Brand | Lenovo |
Product Properties | |
| Series | Lenovo ThinkPad |
| Release Year | 2021 |
| Colour | Black |
| Screen Size | 15.6 " |
| Operating System | Windows |
| Windows Version | Windows 10 |
| Brightness (Nits) | 500.0 cd/m2 |
Picture | |
| Aspect Ratio | 16:9 |
Camera | |
| Webcam | Yes |
Features | |
| Fingerprint Reader | Yes |
Connections | |
| Connections | RJ45 (LAN), USB-C, USB-A, 3.5 mm Jack, HDMI |
| No. of USB-A | 2 pcs |
| No. of USB-C | 3 pcs |
Display | |
| Screen Type | OLED |
| Screen Resolution | 3840x2160 (4K Ultra HD) |
| Touchscreen | Yes |
| Screen Surface | Matte |
Memory | |
| RAM | 32 GB |
| Memory Type | DDR4 |
Wireless | |
| Bluetooth Version | 5.2 |
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
Storage | |
|---|---|
| Memory Card Reader | Yes |
| Type of Memory Card | SD |
| Hard Drive Type | SSD |
| SSD Size | 512 GB |
| Optical Drive | None |
Graphics | |
| Graphics Card Nvidia | RTX A3000 |
| Graphic Card Memory Size | 6 GB |
| Dedicated Graphic Card | Yes |
Processor | |
| Processor Model | 11800H |
| Processor | Intel Core i7 |
| Processor Speed | 2.3 GHz |
| Processor Model | 11800H |
| Processor Cores | 8 |
Power Source | |
| Battery Life | 11.5 h |
| Battery Technology | LiPo |
Measures | |
| Height | 3.2 cm |
| Depth | 25.2 cm |
| Width | 37.5 cm |
| Weight | 3.1 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-09-17 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .