Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
.jpg)
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Dell Latitude 3320 (FN22X), so the data shown are historical prices.
One drawback of laptops is that they tend to be quite expensive if you want one that has performance that even remotely resembles what you get in a desktop computer. However, there's no denying that they're incredibly handy and flexible to use due to the fact that they're portable.
Dell Latitude 3320 (FN22X) is a computer with the Windows operative system. This model has 8 GB of RAM. More RAM allows your computer to run more applicantions at the same time.
The screen size on this laptop is 13.3 inches. It has an integrated and can't handle as demanding tasks as a dedicated graphics card can. The fast SSD drive facilitates quick boot-ups, especially compared to models with HDD drives.
Thanks to the multi-core processor you can run several applications simultaneously without them interfering with each other. To perform all the calculations you ask for, the computer uses the CPU and it's what determines how fast a computer is.
If you compare prices on Dell Latitude 3320 (FN22X) on PriceRunner you will see that it currently costs £. The price is below average for the category, which makes this computer a good purchase.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Dell Latitude 3320 (FN22X) |
| Brand | Dell |
Product Properties | |
| Series | Dell Latitude |
| Release Year | 2021 |
| Colour | Grey |
| Screen Size | 13.3 " |
| Operating System | Windows |
| Windows Version | Windows 10 Pro |
| Brightness (Nits) | 250.0 cd/m2 |
Camera | |
| Webcam Resolution | 720p (HD Ready) |
| Webcam | Yes |
Picture | |
| Aspect Ratio | 16:9 |
Features | |
| TPM 2.0 | No |
| Facial Recognition | No |
| Fingerprint Reader | No |
| Convertible/Hybrid | No |
Connections | |
| Connections | USB-C, USB-A, 3.5 mm Jack, HDMI |
| No. of USB-A | 2 pcs |
| No. of USB-C | 1 pcs |
Display | |
| Screen Type | IPS |
| Response Time | 35.0 ms |
| Screen Resolution | 1920x1080 (Full HD) |
| Touchscreen | No |
| Screen Surface | Matte |
Material | |
| Material | Plastic |
Memory | |
| RAM | 8 GB |
| Memory Type | LPDDR4X |
Storage | |
|---|---|
| Memory Card Reader | Yes |
| Type of Memory Card | microSD |
| Hard Drive Type | SSD |
| SSD Size | 256 GB |
| Optical Drive | None |
Sustainability Information | |
| Sustainability Third-party Certifications | EPEAT |
Processor | |
| Processor Model | 1125G4 |
| Processor | Intel Core i3 |
| Processor Model | 1125G4 |
| Processor Cores | 4 |
Graphics | |
| Dedicated Graphic Card | No |
Wireless | |
| NFC | No |
| Bluetooth Version | 5.1 |
| Mobile Networks | No |
| WiDi | No |
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| SIM-Card Slot | No |
Power Source | |
| Battery Technology | LiPo |
Measures | |
| Height | 1.6 cm |
| Depth | 20.4 cm |
| Width | 30.6 cm |
| Weight | 1.2 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-02-18 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .