Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Lenovo IdeaPad 1 15AMN7 82VG00FNUK, so the data shown are historical prices.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Lenovo IdeaPad 1 15AMN7 82VG00FNUK |
| Brand | Lenovo |
Product Properties | |
| Third-party Certifications | RoHS (Restriction of Hazardous Substances Directive) |
| Series | Lenovo IdeaPad |
| Release Year | 2022 |
| Colour | Grey |
| Screen Size | 15.6 " |
| Numpad | Yes |
| Operating System | Windows |
| Windows Version | Windows 11 Home |
| Brightness (Nits) | 220.0 cd/m2 |
Camera | |
| Webcam Resolution | 720p (HD Ready) |
| Webcam | Yes |
Picture | |
| Aspect Ratio | 16:9 |
Features | |
| TPM 2.0 | Yes |
| Facial Recognition | No |
| Backlit Keyboard | No |
| Fingerprint Reader | No |
| Convertible/Hybrid | No |
Connections | |
| Connections | USB-C, USB-A, 3.5 mm Jack, HDMI |
| USB Version | USB 2.0, USB 3.2 Gen 1 |
| No. of USB-A | 2 pcs |
| No. of USB-C | 1 pcs |
Material | |
| Material | Plastic |
Display | |
| Screen Type | TN |
| Screen Resolution | 1920x1080 (Full HD) |
| Touchscreen | No |
| Screen Surface | Matte |
Sustainability Information | |
| Sustainability Third-party Certifications | Energy Star |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2024-10-26 |
Storage | |
|---|---|
| Memory Card Reader | Yes |
| Type of Memory Card | SD |
| Hard Drive Type | SSD |
| SSD Size | 512 GB |
| Optical Drive | None |
Memory | |
| RAM | 8 GB |
| Memory Type | LPDDR5 |
| Max. RAM Supported | 8 GB |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
| NFC | No |
| Bluetooth Version | 5.2, 5.1 |
| Mobile Networks | No |
| WiDi | No |
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| SIM-Card Slot | No |
Processor | |
| Processor Model | 7520U |
| Processor | AMD Ryzen 5 |
| Processor Speed | 2.8 GHz |
| Processor Model | 7520U |
| Processor Cores | 4 |
Graphics | |
| Graphics Card AMD Radeon | Radeon 610M |
| Dedicated Graphic Card | No |
Measures | |
| Height | 1.8 cm |
| Depth | 23.6 cm |
| Width | 36.0 cm |
| Weight | 1.58 kg |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .