Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Ultra HD Blu-ray
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Sony UBP-X800M2 is £299.00. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Sony UBP-X800M2 |
| Brand | Sony |
Type | |
| Type | Ultra HD Blu-ray |
Product Properties | |
| Colour | Black |
Picture | |
| Supported Image Files | JPEG/JPG, BMP, GIF, PNG |
| HDR Type | HLG, HDR10, Dolby Vision |
| 3D | Can Play 3D |
| Supported Disc Formats | DVD+R Double Layer, SACD, DVD-Audio, DVD-R Dual Layer, BD-ROM, CD-R/RW, DVD-R |
| Supported Picture Formats | 2160p (4K) |
Features | |
| Hard Drive | No |
Connections | |
| Connections | RJ45 (LAN), USB-A |
| USB In | 1 |
| Outputs | HDMI, Coaxial S/PDIF |
File Formats | |
| Supported Video Files | MOV, MPEG2, MPEG1, AVCHD, VC-1, Matroska (MKV), MPEG4, WMV, AVC/H.264, FLV, WMV 9 HD, 3GP/3GPP, AVI, Xvid, MPO, HEVC/H.265, TS |
Design | |
|---|---|
| Portable | No |
| Type of Disc Drive | Front Loaded with Tray |
Audio | |
| Surround Sound Formats | DTS-HD Master Audio, DTS:X, Dolby Digital, Dolby TrueHD, LPCM, Dolby Atmos |
| Audio File Formats | WAV (PCM), Matroska (MKA), AIFF, WMA, MP3, FLAC, AAC, Ogg Vorbis |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Wireless Communication | Wi-Fi, Bluetooth |
Measures | |
| Weight | 3.8 kg |
| Width | 430.0 mm |
| Height | 50.0 mm |
| Depth | 265.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2019-06-25 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .