Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Lowest price for TriStar VE5975 is £103.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | TriStar VE5975 |
| Brand | TriStar |
| Type | Floor Fans |
Power Source | |
| Voltage | 230.0 V |
| Watt (Max) | 100 W |
| Power Source | AC Mains |
Measures | |
| Diameter | 450.0 mm |
| Weight | 8.0 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2017-07-13 |
Product Properties | |
|---|---|
| Type | Cold Air Fan |
| No. of Speeds | 3 |
| Colour | Grey |
| Functions | Oscillating, Tiltable |
| Noise level (min) | 62 dB |
| Noise level (max) | 62 |
| Air Velocity (max) | 7110.0 m/s |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .