Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Ceiling Fan
Lowest price for Vortice Nordik International Plus R 140/56 is £267.29. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Vortice Nordik International Plus R 140/56 |
| Brand | Vortice |
| Type | Ceiling Fans |
Power Source | |
| Voltage | 230.0 V |
| Watt (Max) | 70 W |
Measures | |
| Diameter | 1400.0 mm |
| Weight | 6.2 kg |
Product Properties | |
|---|---|
| Type | Cold Air Fan |
| Colour | White |
| Noise level (min) | 52 dB |
| Air Velocity (max) | 1.7 m/s |
| IP-Class | IPX5 |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2019-03-05 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .