Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

1-Season Sleeping Bag, 12 Comfort Temperature
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Highlander Trekker Superlite 50cm is £34.95. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Highlander Trekker Superlite 50cm |
| Brand | Highlander |
| Type | Sleeping Bags |
Measures | |
| Weight | 0.5 kg |
| Width | 80.0 cm |
| Length | 220.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2019-04-22 |
Product Properties | |
|---|---|
| Fill Weight | 500.0 g |
| Outside Material | Polyester |
| Lower Temperature Limit (°C) | 8 |
| Season | 1-Season Sleeping Bag |
| Shape | Mummy Shaped |
| Colour | Blue |
| Inner Material | Polyester |
| Comfort Temperature (°C) | 12 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .