• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Wella Color Touch Vibrant Reds #66/45 60ml

Wella Color Touch Vibrant Reds #66/45 60ml

Compare
Semi-Permanent Hair Dye, Softening, Shine, Colour Protection, Moisturizing, Silicon Free, Mineral Oil Free, Keratin, Ammonia Free

·

Popularity

561

in

Semi-Permanent Hair Dyes
From 3 payments of £3.31/mo. with
Wella Color Touch Vibrant Reds #8/43 60ml
£9.25
Wella Color Touch Vibrant Reds #3/5 60ml
£9.25
Wella Color Touch Vibrant Reds #3/66 60ml
£7.29
Wella Color Touch Vibrant Reds #4/6 60ml
£7.29
Wella Color Touch Vibrant Reds #44/65 60ml
£7.49
Wella Color Touch Vibrant Reds #5/4 60ml
£7.29
Wella Color Touch Vibrant Reds #66/45 60ml
£9.95
AD

From coolblades

Wella Colour Touch - 66/45 - Dark Intense Red Mahogany Blonde - CoolBlades

£4.79 shipping, 2-3 days
£13.19

coolblades

Wella Colour Touch - 66/45 - Dark Intense Red Mahogany Blonde - CoolBlades

Lowest price

·£4.79 shipping, 2-3 days
£13.19

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Wella Color Fresh Mask Cool Espresso 150ml
Wella Color Fresh Mask Cool Espresso 150ml
£11.60
£77.33/L
Wella Color Fresh Semi-Permanent Colour Mask - Copper Glow 150ml
Wella Color Fresh Semi-Permanent Colour Mask - Copper Glow 150ml
£9.99
£66.60/L
L'Oréal Paris Casting Crèmegloss #400 Brown 180ml
L'Oréal Paris Casting Crèmegloss #400 Brown 180ml
£7.50
£41.67/L
Renbow Crazy Color #76 Anarchy UV 100ml
Renbow Crazy Color #76 Anarchy UV 100ml
£3.20
L'Oréal Paris Casting Crèmegloss #316 Plum 30ml
L'Oréal Paris Casting Crèmegloss #316 Plum 30ml
£8.99
£299.67/L
Goldwell Colorance Gloss Tones 60ml 60ml
Goldwell Colorance Gloss Tones 60ml 60ml
£5.25
Renbow Crazy Color #41 Cyclamen 100ml
Renbow Crazy Color #41 Cyclamen 100ml
£3.99
£39.90/L

Product details

Lowest price for Wella Color Touch Vibrant Reds #66/45 60ml is £13.19. This is currently the cheapest offer among 3 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameWella Color Touch Vibrant Reds #66/45 60ml
BrandWella
TypeSemi-Permanent Hair Dyes

Additional Info

Created at PriceRunner2019-02-19

Product Properties

Moisturizing, Shine, Colour Protection, Softening
Volume60.0 ml
ColourMahogany, Copper, Blonde, Red, Brown
Manufacturer Colour#66/45
Ammonia Free, Keratin, Mineral Oil Free, Silicon Free
GenderFemale

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.