• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Viktor & Rolf Bonbon EdP 50ml

Viktor & Rolf Bonbon EdP 50ml

Compare
Maybe this could be an nice gift for your mother? The difference between parfum and eau de parfum is a slightly lower perfume concentration.

·

Popularity

363

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £13.08/mo. with
30 ml£37.78
50 ml£39.25
90 ml£71.96
AD

From Cosmetify

VIKTOR&ROLF Bonbon Eau De Parfum 50ml

£2.95 shipping, 3-6 days
£42.18

Perfume Click

Viktor & Rolf Bonbon Eau de Parfum 50ml Spray

Lowest price

·£2.95 shipping, 2-4 days
£39.25

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.46
£1,309.20/L
Gucci Intense Oud EdP 90ml
50+
50+ watching
Gucci Intense Oud EdP 90ml
£74.90
£832.22/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£65.17
£651.70/L
Prada Paradoxe EdP 50ml
100+
100+ watching
Prada Paradoxe EdP 50ml
£63.73
£1,274.60/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
100+
100+ watching
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
£119.75
£1,197.50/L
Giorgio Armani Sì EdP 50ml
50+
50+ watching
Giorgio Armani Sì EdP 50ml
£65.13
£1,302.60/L

Reviews

Product details

Lowest price for Viktor & Rolf Bonbon EdP 50ml is £39.25. This is currently the cheapest offer among 31 stores.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • Viktor & Rolf Bonbon
  • Nimble 50 ml bottle
  • Made by Viktor & Rolf
  • Eau de parfum

Not to be confused with regular parfums, an eau de parfum has a lower concentration of perfume oils and is, therefore, a bit more delicate and light. That being said, it should still last most of the day before wearing off. If brand and series are of importance to you, you'd be interested to know that hits is a Viktor & Rolf Bonbon fragrance.

While the bottle only holds 50 ml, this could be an advantage if you're looking for something that doesn't come in a gargantuan bottle that'll take up all the space in your bathroom cabinet.

This fragrance has a high review average of 4.53 out of 5 and all its features make it a premium product. If you compare prices on this fragrance on PriceRunner you will see that the lowest price right now is £39. It is also one of the very most popular fragrances.

Compare:

Features

Product

Product nameViktor & Rolf Bonbon EdP 50ml
BrandViktor & Rolf
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2015-12-10

Product Properties

SeriesViktor & Rolf Bonbon
Target GroupWoman
Volume50.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.