• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Versace Yellow Diamond Intense EdP 50ml
-27%

Versace Yellow Diamond Intense EdP 50ml

Compare
This particular fragrance comes from the Versace Yellow Diamond lineup. 50 ml is a small packaging, but that also means you can take it in your carry-on when traveling.

·

Popularity

1763

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £11.66/mo. with
30 ml£23.86
50 ml£34.99
90 ml£67.20
AD

From The Perfume Shop

Versace Yellow Diamond Intense Eau de Parfum Spray - 50ml

Free shipping, 3-4 days
£34.99

The Perfume Shop

Versace Yellow Diamond Intense Eau de Parfum Spray - 50ml

Lowest price

·Free shipping, 3-4 days
£34.99

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.50
£1,310.00/L
Gucci Intense Oud EdP 90ml
50+
50+ watching
Gucci Intense Oud EdP 90ml
£74.90
£832.22/L
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
100+
100+ watching
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
£119.75
£1,197.50/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£72.95
£729.50/L
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
£68.65
£1,373.00/L
Prada Paradoxe EdP 90ml
Prada Paradoxe EdP 90ml
£94.71
£1,052.33/L

Reviews

Product details

Lowest price for Versace Yellow Diamond Intense EdP 50ml is £34.99. This is currently the cheapest offer among 6 stores.

Just a slight sprinkle of perfume might be just the thing that makes that little bit of extra difference when you're dressed up and about to go out. Either way, it can't hurt to have a bottle at home in case the situation calls for it.

  • For women
  • Eau de parfum
  • Versace Yellow Diamond
  • Nimble 50 ml bottle

If you are at all conscious about putting a bottle of fragrance in your checked bag, then you might want to consider this one. It's small enough to be allowed to go in your carry-on.

This Versace fragrance is an EdP. An eau de parfum is a fragrance that will last you well through the day, while still being less concentrated and thus more delicate than a regular parfum. It could be a good alternative if you want something light without having to put on more during the day. This particular fragrance is from the Versace Yellow Diamond series.

In the category of fragrances, this is at present a top-ranked fragrance in terms of popularity on PriceRunner and right now the lowest price is £35. This fragrance has a high review average of 4.59 out of 5 and all its features make it a great purchase.

Compare:

Features

Product

Product nameVersace Yellow Diamond Intense EdP 50ml
BrandVersace
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2015-12-30

Product Properties

SeriesVersace Yellow Diamond
GenderFemale
Volume50.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.