• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Givenchy L'Interdit EdT 50ml

Givenchy L'Interdit EdT 50ml

Compare
If you're looking for a Givenchy L'Interdit fragrance, this might suit you. This particular fragrance is first and foremost aimed towards women.

·

Popularity

440

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £15.17/mo. with
35 ml£35.75
50 ml£45.52
80 ml£58.00
AD

From Joybuy

Givenchy L'Interdit Eau de Toilette 50 ml

Free shipping, 1-4 days
£78.00£45.52

Joybuy

Valid until 5 Oct
Givenchy L'Interdit Eau de Toilette 50 ml

Lowest price

·Free shipping, 1-4 days
£78.00£45.52

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
L'Occitane L'Occitan EdT 75ml
L'Occitane L'Occitan EdT 75ml
£40.99
£546.53/L
Maison Margiela Replica When The Rain Stops EdT 100ml
Maison Margiela Replica When The Rain Stops EdT 100ml
£100.99
£1,009.90/L
Maison Margiela Replica When The Rain Stops EdT 30ml
Maison Margiela Replica When The Rain Stops EdT 30ml
£49.60
£1,653.33/L
Calvin Klein CK One EdT 300ml
Calvin Klein CK One EdT 300ml
£39.12
£130.40/L
Maison Margiela Replica Bubble Bath EdT 100ml
Maison Margiela Replica Bubble Bath EdT 100ml
£92.51
£925.10/L
Jimmy Choo L'Eau EdT 40ml
Jimmy Choo L'Eau EdT 40ml
£16.49
£412.25/L
Gucci Guilty Pour Femme EdT 90ml
Gucci Guilty Pour Femme EdT 90ml
£66.90
£743.33/L

Reviews

Product details

Lowest price for Givenchy L'Interdit EdT 50ml is £45.52. This is currently the cheapest offer among 19 stores.

Just a slight sprinkle of perfume might be just the thing that makes that little bit of extra difference when you're dressed up and about to go out. Either way, it can't hurt to have a bottle at home in case the situation calls for it.

  • Nimble 50 ml bottle
  • Givenchy L'Interdit
  • For women
  • Made by Givenchy

You're looking at an eau de toilette for women from Givenchy. Similarly to other types of fragrances, such as colognes and body mists, this one has a lower concentration of perfume oils and therefore has a scent that is not quite as potent as a parfum, for example. This particular fragrance is from the Givenchy L'Interdit series.

While the bottle only holds 50 ml, this could be an advantage if you're looking for something that doesn't come in a gargantuan bottle that'll take up all the space in your bathroom cabinet.

If we compare average prices for all products in this category, then this fragrance has a price which is below average, which might suit those on a budget. If you compare prices on L'Interdit EdT 50ml on PriceRunner you will see that the lowest price right now is £46. It is also one of the very most popular fragrances.

Compare:

Features

Product

Product nameGivenchy L'Interdit EdT 50ml
BrandGivenchy
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2020-08-19

Product Properties

SeriesGivenchy L'Interdit
Target GroupWoman, Unisex
Fragrance FamilyFloral
Volume50.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.