• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Seksy Embrace EdP 100ml

Seksy Embrace EdP 100ml

Compare
Looking for a fragrance? This one from Seksy could be what you're after. The primary target group for this particular fragrance is women.

·

Popularity

6293

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £10.00/mo. with
50 ml£29.00
100 ml£30.00
AD

From Wallis

Seksy Embrace Eau de Parfum 100ml in Clear - Clear - Size: 100ml

£3.99 shipping, 3-5 days
£35.00

Amazon

Seksy Embrace Eau de Parfum 100ml Spray

Lowest price

·Free shipping
£30.00

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.46
£1,309.20/L
Gucci Intense Oud EdP 90ml
50+
50+ watching
Gucci Intense Oud EdP 90ml
£74.90
£832.22/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£65.17
£651.70/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Prada Paradoxe EdP 50ml
100+
100+ watching
Prada Paradoxe EdP 50ml
£63.73
£1,274.60/L
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
100+
100+ watching
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
£119.75
£1,197.50/L
Giorgio Armani Sì EdP 50ml
50+
50+ watching
Giorgio Armani Sì EdP 50ml
£65.13
£1,302.60/L

Product details

Lowest price for Seksy Embrace EdP 100ml is £30.00. This is currently the cheapest offer among 7 stores.

It might be difficult to know which perfume to use and for which occasions. There is a huge selection of products on the market right now, but if you look hard enough and read up on the options, we're sure you'll find something that'll suit you.

  • Nimble 100 ml bottle
  • Made by Seksy
  • Eau de parfum
  • For women

The packing only holds 100 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

You're looking at a women's eau de parfum from Seksy. An eau de parfum is a fragrance that will last you well through the day, while still being less concentrated and thus more delicate than a regular parfum. It could be a good alternative if you want something light without having to put on more during the day.

This is a top-ranked fragrance in terms of popularity on PriceRunner at the moment and it currently has a lowest price of £30. If we compare average prices for all products in this category, then this fragrance has a price which is below average, which might suit those on a budget.

Compare:

Features

Product

Product nameSeksy Embrace EdP 100ml
BrandSeksy
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2020-09-16

Product Properties

Target GroupWoman
Volume100.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.