• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Seksy Embrace EdP 50ml

Seksy Embrace EdP 50ml

Compare
50 ml is a small packaging, but that also means you can take it in your carry-on when traveling. EdP-type fragrances are made to last well throughout the day.

·

Popularity

8613

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £9.66/mo. with
50 ml£29.00
100 ml£30.00
AD

From Wallis

Seksy Embrace Eau de Parfum 50ml in Clear - Clear - Size: 50ml

£3.99 shipping, 3-5 days
£29.00

Wallis

Seksy Embrace Eau de Parfum 50ml in Clear - Clear - Size: 50ml

Lowest price

·£3.99 shipping, 3-5 days
£29.00

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.46
£1,309.20/L
Gucci Intense Oud EdP 90ml
50+
50+ watching
Gucci Intense Oud EdP 90ml
£74.90
£832.22/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£65.17
£651.70/L
Prada Paradoxe EdP 50ml
100+
100+ watching
Prada Paradoxe EdP 50ml
£63.73
£1,274.60/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
100+
100+ watching
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
£119.75
£1,197.50/L
Giorgio Armani Sì EdP 50ml
50+
50+ watching
Giorgio Armani Sì EdP 50ml
£65.13
£1,302.60/L

Product details

Lowest price for Seksy Embrace EdP 50ml is £29.00. This is currently the cheapest offer among 5 stores.

It might be difficult to know which perfume to use and for which occasions. There is a huge selection of products on the market right now, but if you look hard enough and read up on the options, we're sure you'll find something that'll suit you.

  • Eau de parfum
  • For women
  • Made by Seksy
  • Compact 50 ml bottle

This is a fragrance from Seksy, an eau de parfum. If you find regular parfums to be a bit too much, then you might want to consider an eau de parfum. While the names might be confusingly similar, the difference is that an eau de parfum has a lower perfume oil concentration.

The packing only holds 50 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

If you compare prices on this fragrance on PriceRunner you will see that the lowest price right now is £29. If we compare average prices for all products in this category, then this fragrance has a price which is below average, which might suit those on a budget.

Compare:

Features

Product

Product nameSeksy Embrace EdP 50ml
BrandSeksy
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2020-10-17

Product Properties

Target GroupWoman
Volume50.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.