• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Tocca Bianca EdP 20ml

Tocca Bianca EdP 20ml

Compare
The difference between parfum and EdP is a slightly lower perfume concentration. The primary target group for this particular fragrance is women.

·

Popularity

11051

in

Eau de Parfum
Icon / Area Graph

It’s a good time to buy! Prices are at an all-time low

From 3 payments of £6.63/mo. with
20 ml£19.90
50 ml£42.25
100 ml£77.47
AD

From Allbeauty

Tocca - Bianca 20ml Eau de Parfum Travel Spray

£3.95 shipping
£19.90

Allbeauty

Tocca - Bianca 20ml Eau de Parfum Travel Spray

Lowest price

·£3.95 shipping
£19.90

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.31
£1,306.20/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£72.95
£749.50/L
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
£68.44
£1,368.80/L
Carolina Herrera Good Girl EdP 80ml
100+
100+ watching
Carolina Herrera Good Girl EdP 80ml
£76.50
£956.25/L
Carolina Herrera La Bomba Eau de Parfum Spray 80ml Red 80ml
Carolina Herrera La Bomba Eau de Parfum Spray 80ml Red 80ml
£77.75
£971.88/L
Prada Paradoxe EdP 50ml
100+
100+ watching
Prada Paradoxe EdP 50ml
£63.58
£1,271.60/L

Product details

Lowest price for Tocca Bianca EdP 20ml is £19.90. This is currently the cheapest offer among 6 stores.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • For women
  • Compact 20 ml bottle
  • Eau de parfum
  • Made by Tocca

This Tocca women's fragrance is of the type eau de parfum. Not to be confused with regular parfums, an eau de parfum has a lower concentration of perfume oils and is, therefore, a bit more delicate and light. That being said, it should still last most of the day before wearing off.

If you are at all conscious about putting a bottle of fragrance in your checked bag, then you might want to consider this one. It's small enough to be allowed to go in your carry-on.

If you compare prices on this fragrance on PriceRunner you will see that the lowest price right now is £20. If we compare the price of this fragrance with the rest of the category we will find that it is below average, which makes Bianca EdP 20ml a good purchase.

Compare:

Features

Product

Product nameTocca Bianca EdP 20ml
BrandTocca
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2020-10-21

Product Properties

GenderFemale
Volume20.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.