• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Coach Dreams Sunset EdP 60ml

Coach Dreams Sunset EdP 60ml

Compare
This could be great if you're just looking for a small bottle, given its 60-ml volume. Eau de parfum fragrances are slightly less concentrated than normal parfums.

·

Popularity

1939

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £10.91/mo. with
40 ml£31.20
60 ml£32.75
90 ml£48.50
AD

From Cosmetify

Coach Dreams Sunset Eau De Parfum 60ml

£2.95 shipping, 3-5 days
£37.24

Beautycos

Coach New York Dreams Sunset EDP 60 ml

Lowest price

·£11.00 shipping, 4-8 days
£32.75

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.50
£1,310.00/L
Gucci Intense Oud EdP 90ml
50+
50+ watching
Gucci Intense Oud EdP 90ml
£74.90
£832.22/L
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
100+
100+ watching
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
£119.75
£1,197.50/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£72.95
£729.50/L
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
£68.65
£1,373.00/L
Prada Paradoxe EdP 90ml
Prada Paradoxe EdP 90ml
£94.71
£1,052.33/L

Reviews

Product details

Lowest price for Coach Dreams Sunset EdP 60ml is £32.75. This is currently the cheapest offer among 13 stores.

Just a slight sprinkle of perfume might be just the thing that makes that little bit of extra difference when you're dressed up and about to go out. Either way, it can't hurt to have a bottle at home in case the situation calls for it.

  • Made by Coach
  • Eau de parfum
  • Nimble 60 ml bottle
  • For women

The packing only holds 60 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

This is a women's fragrance from Coach, an EdP. If you find regular parfums to be a bit too much, then you might want to consider an eau de parfum. While the names might be confusingly similar, the difference is that an eau de parfum has a lower perfume oil concentration.

This is a top-ranked fragrance in terms of popularity on PriceRunner at the moment and it currently has a lowest price of £33. If we compare the price of this fragrance with the rest of the category we will find that it is below average, which makes Dreams Sunset EdP 60ml a good purchase.

Compare:

Features

Product

Product nameCoach Dreams Sunset EdP 60ml
BrandCoach
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2021-08-25

Product Properties

GenderFemale
Volume60.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.