• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Chloé Nomade EdP 10ml

Chloé Nomade EdP 10ml

Compare
The difference between parfum and eau de parfum is a slightly lower perfume concentration. This particular fragrance is first and foremost aimed towards women.
Currently
Out of stock

·

Popularity

42125

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £5.00/mo. with

No products in stock

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.

Cosmetify

Chloé Nomade Eau De Parfum 10ml

Out of stock
£15.00

Or 3 payments of £5.00/mo.¹

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.31
£1,306.20/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£72.95
£729.50/L
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
£68.44
£1,368.80/L
Carolina Herrera Good Girl EdP 80ml
100+
100+ watching
Carolina Herrera Good Girl EdP 80ml
£76.50
£956.25/L
Carolina Herrera La Bomba Eau de Parfum Spray 80ml Red 80ml
Carolina Herrera La Bomba Eau de Parfum Spray 80ml Red 80ml
£77.75
£971.88/L
Prada Paradoxe EdP 50ml
100+
100+ watching
Prada Paradoxe EdP 50ml
£63.58
£1,271.60/L

Product details

Lowest price for Chloé Nomade EdP 10ml is -. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.

Just a slight sprinkle of perfume might be just the thing that makes that little bit of extra difference when you're dressed up and about to go out. Either way, it can't hurt to have a bottle at home in case the situation calls for it.

  • For women
  • Chloé Nomade
  • Nimble 10 ml bottle
  • Made by Chloé

The packing only holds 10 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

You're looking at an EdP for women from Chloé. If you find regular parfums to be a bit too much, then you might want to consider an eau de parfum. While the names might be confusingly similar, the difference is that an eau de parfum has a lower perfume oil concentration. If brand and series are of importance to you, you'd be interested to know that hits is a Chloé Nomade fragrance.

If you compare prices on this fragrance on PriceRunner you will see that the lowest price at the moment is £15. The price of this fragrance is below average for the category, so if it has the features you're looking for it could be a great purchase.

Compare:

Features

Product

Product nameChloé Nomade EdP 10ml
BrandChloé
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2022-06-30

Product Properties

SeriesChloé Nomade
GenderFemale
Volume10.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.