• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Chloé EdP 100ml

Chloé EdP 100ml

Compare
EdP fragrances are slightly less concentrated than normal parfums. 100 ml is a small packaging, but that also means you can take it in your carry-on when traveling.

·

Popularity

176

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £21.65/mo. with
10 ml£14.80
20 ml£28.99
30 ml£46.94
75 ml£58.03
100 ml£64.95
125 ml£69.95
AD

From Allbeauty

Chloé - 100ml Eau de Parfum Refillable Spray

Free shipping
£103.50

Fragrance Click

Chloe Chloe 100ml Eau De Parfum

Lowest price

·Free shipping, 2-3 days
£64.95

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.46
£1,309.20/L
Gucci Intense Oud EdP 90ml
50+
50+ watching
Gucci Intense Oud EdP 90ml
£74.90
£832.22/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£65.17
£651.70/L
Prada Paradoxe EdP 50ml
100+
100+ watching
Prada Paradoxe EdP 50ml
£63.73
£1,274.60/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
100+
100+ watching
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
£119.75
£1,197.50/L
Prada Paradoxe EdP 90ml
Prada Paradoxe EdP 90ml
£94.65
£1,051.67/L

Reviews

Product details

Lowest price for Chloé EdP 100ml is £64.95. This is currently the cheapest offer among 18 stores.

It might be difficult to know which perfume to use and for which occasions. There is a huge selection of products on the market right now, but if you look hard enough and read up on the options, we're sure you'll find something that'll suit you.

  • Made by Chloé
  • For women
  • Eau de parfum
  • Nimble 100 ml bottle

If you are at all conscious about putting a bottle of fragrance in your checked bag, then you might want to consider this one. It's small enough to be allowed to go in your carry-on.

You're looking at a women's eau de parfum from Chloé. If you find regular parfums to be a bit too much, then you might want to consider an eau de parfum. While the names might be confusingly similar, the difference is that an eau de parfum has a lower perfume oil concentration.

You can compare prices on this product here on PriceRunner and at the moment the lowest price is £65. If we compare average prices for all products in this category, then this fragrance has a price which is below average, which might suit those on a budget.

Compare:

Features

Product

Product nameChloé EdP 100ml
BrandChloé
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2022-10-08

Product Properties

GenderFemale
Volume100.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.