• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Chloé EdP 30ml

Chloé EdP 30ml

Compare
This could be great if you're just looking for a small bottle, given its 30-ml volume. The difference between parfum and eau de parfum is a slightly lower perfume concentration.

·

Popularity

5215

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £15.70/mo. with
10 ml£14.80
20 ml£28.99
30 ml£47.11
75 ml£58.03
100 ml£64.95
125 ml£69.95
AD

From John Lewis & Partners

Chloé Eau de Parfum

Free shipping, 2-5 days
£63.90

Amazon

Chloe Eau De Perfume Spray 30ml

Lowest price

·Free shipping
£47.11

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.46
£1,309.20/L
Gucci Intense Oud EdP 90ml
50+
50+ watching
Gucci Intense Oud EdP 90ml
£74.90
£832.22/L
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
100+
100+ watching
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
£119.75
£1,197.50/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£65.17
£651.70/L
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
£68.60
£1,372.00/L
Prada Paradoxe EdP 90ml
Prada Paradoxe EdP 90ml
£94.65
£1,051.67/L

Product details

Lowest price for Chloé EdP 30ml is £47.11. This is currently the cheapest offer among 2 stores.

It might be difficult to know which perfume to use and for which occasions. There is a huge selection of products on the market right now, but if you look hard enough and read up on the options, we're sure you'll find something that'll suit you.

  • Compact 30 ml bottle
  • For women
  • Made by Chloé
  • Eau de parfum

The packing only holds 30 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

You're looking at an EdP from Chloé. Not to be confused with regular parfums, an eau de parfum has a lower concentration of perfume oils and is, therefore, a bit more delicate and light. That being said, it should still last most of the day before wearing off.

If you compare prices on this fragrance on PriceRunner you will see that the lowest price right now is £47. It is also one of the very most popular fragrances. If we compare average prices for all products in this category, then this fragrance has a price which is below average, which might suit those on a budget.

Compare:

Features

Product

Product nameChloé EdP 30ml
BrandChloé
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2016-11-22

Product Properties

GenderFemale
Volume30.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.