• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Nina Ricci Nina Le EdP 80ml

Nina Ricci Nina Le EdP 80ml

Compare
This particular fragrance is meant to be used by both men and women. The difference between parfum and eau de parfum is a slightly lower perfume concentration.

·

Popularity

3322

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £17.31/mo. with
AD

From kneepillow.co.uk

Nina Ricci Nina Le Parfum Eau de Parfum 80ml Spray

Free shipping, 1-3 days
£93.99

Fragrance Click

Nina Ricci Nina Le Parfum 80ml Eau de Parfum

Lowest price

·Free shipping, 2-3 days
£51.95

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.46
£1,309.20/L
Gucci Intense Oud EdP 90ml
50+
50+ watching
Gucci Intense Oud EdP 90ml
£74.90
£832.22/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£65.17
£651.70/L
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
£68.60
£1,372.00/L
Prada Paradoxe EdP 90ml
Prada Paradoxe EdP 90ml
£94.65
£1,051.67/L
Prada Paradoxe EdP 50ml
100+
100+ watching
Prada Paradoxe EdP 50ml
£63.73
£1,274.60/L

Reviews

Product details

Lowest price for Nina Ricci Nina Le EdP 80ml is £51.95. This is currently the cheapest offer among 10 stores.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • Eau de parfum
  • Made by Nina Ricci
  • Nimble 80 ml bottle
  • For both men and women

The packing only holds 80 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

This is a unisexfragrance from Nina Ricci, an eau de parfum. An eau de parfum is a fragrance that will last you well through the day, while still being less concentrated and thus more delicate than a regular parfum. It could be a good alternative if you want something light without having to put on more during the day.

If you compare prices on Le Parfum on PriceRunner you will see that the lowest price right now is £52. It is also one of the very most popular fragrances. If we compare average prices for all products in this category, then this fragrance has a price which is below average, which might suit those on a budget.

Compare:

Features

Product

Product nameNina Ricci Nina Le EdP 80ml
BrandNina Ricci
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2023-11-20

Product Properties

GenderFemale
Volume80.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.