• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Rabanne Olympéa Aqua EdT 50ml

Rabanne Olympéa Aqua EdT 50ml

Compare
Looking for a fragrance? This one from Paco Rabanne could be what you're after. 50 ml is a small packaging, but that also means you can take it in your carry-on when traveling.

·

Popularity

12055

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £26.24/mo. with
30 ml£77.69
50 ml£78.74
80 ml£55.95

OnBuy

4.8(19 ratings)
Paco Rabanne Olympéa Aqua Eau de Toilette Spray 50 ml
£3.99 shipping, 2-6 days
£78.74

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
Popular
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
£23.45
£312.67/L
Calvin Klein CK One EdT 200ml
50+
50+ watching
Calvin Klein CK One EdT 200ml
£25.95
£129.75/L
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
£33.75
£675.00/L
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
£45.95
£459.50/L
Yves Saint Laurent Rive Gauche EdT 100ml
Yves Saint Laurent Rive Gauche EdT 100ml
£64.56
£645.60/L
Marc Jacobs Daisy EdT 100ml
Marc Jacobs Daisy EdT 100ml
£49.95
£499.50/L
Issey Miyake L'Eau D'Issey EdT 50ml
Issey Miyake L'Eau D'Issey EdT 50ml
£20.99
£419.80/L

Reviews

Product details

Lowest price for Rabanne Olympéa Aqua EdT 50ml is £78.74. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.

Just a slight sprinkle of perfume might be just the thing that makes that little bit of extra difference when you're dressed up and about to go out. Either way, it can't hurt to have a bottle at home in case the situation calls for it.

  • Paco Rabanne Olympéa
  • Eau de toilette
  • Made by Paco Rabanne
  • For women

Similarly to other types of fragrances, such as colognes and body mists, this one has a lower concentration of perfume oils and therefore has a scent that is not quite as potent as a parfum, for example. This particular fragrance is from the Paco Rabanne Olympéa series.

If you are at all conscious about putting a bottle of fragrance in your checked bag, then you might want to consider this one. It's small enough to be allowed to go in your carry-on.

If you compare prices on Olympéa Aqua EdT 50ml on PriceRunner you will see that the lowest price right now is £79. This fragrance has a high review average of 4.77 out of 5 and all its features make it a great purchase.

Compare:

Features

Product

Product nameRabanne Olympéa Aqua EdT 50ml
BrandRabanne
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2016-08-25

Product Properties

SeriesPaco Rabanne Olympéa
GenderFemale
Volume50.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.