• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Rabanne Olympéa Aqua EdT 30ml

Rabanne Olympéa Aqua EdT 30ml

Compare
30 ml is a small packaging, but that also means you can take it in your carry-on when traveling. Whether you're going to work or a formal gathering, this fragrance from Paco Rabann

·

Popularity

5584

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £25.89/mo. with
30 ml£77.69
50 ml£78.74
80 ml£55.95

OnBuy

4.8(17 ratings)
Women's Perfume Olympéa Aqua Paco Rabanne EDP
£3.99 shipping, 2-6 days
£77.69

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
Popular
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
£23.44
£312.53/L
Calvin Klein CK One EdT 200ml
50+
50+ watching
Calvin Klein CK One EdT 200ml
£25.95
£129.75/L
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
£33.75
£675.00/L
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
£45.95
£459.50/L
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 50ml
-11%
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 50ml
£31.18
£623.60/L
Jean Paul Gaultier Classique EdT 30ml
Jean Paul Gaultier Classique EdT 30ml
£38.13
£1,271.00/L
Jean Paul Gaultier Classique EdT 100ml
Jean Paul Gaultier Classique EdT 100ml
£64.75
£647.50/L

Product details

Lowest price for Rabanne Olympéa Aqua EdT 30ml is £77.69. This is currently the cheapest offer among 2 stores.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • Made by Paco Rabanne
  • Paco Rabanne Olympéa
  • For women
  • Compact 30 ml bottle

The packing only holds 30 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

You're looking at an eau de toilette from Paco Rabanne. This is a very light and delicate type of fragrance, and they generally don't last all day. It could, however, still be a good option for you if you're looking for something more "lightweight". If brand and series are of importance to you, you'd be interested to know that hits is a Paco Rabanne Olympéa fragrance.

This fragrance has a high review average of 4.77 out of 5 and all its features make it a great purchase. In the category of fragrances, this is at present one of the very most popular fragrances on PriceRunner and right now the lowest price is £78.

Compare:

Features

Product

Product nameRabanne Olympéa Aqua EdT 30ml
BrandRabanne
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2018-02-28

Product Properties

SeriesPaco Rabanne Olympéa
Target GroupWoman
Volume30.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.