• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Nina Ricci Luna EdT 50ml
Trending

Nina Ricci Luna EdT 50ml

Compare
The primary target group for this particular fragrance is women. Eau de toilette fragrances are less concentrated and generally don't last all day.

·

Popularity

1034

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £11.79/mo. with
50 ml£35.37
80 ml£39.95
AD

From kneepillow.co.uk

Nina Ricci Luna Eau de Toilette 50ml Spray

Free shipping, 1-3 days
£59.99

Perfume Shopping

Nina Ricci Luna - *For Clearance - Brand new sealed item with with only minor scuffs and rip of the cellophane seal. Picture for reference only. Product itself is PRISTINE. EDT Spray 50ml

Lowest price

·Free shipping, 2-3 days
£35.37

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
Popular
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
£23.45
£312.67/L
Calvin Klein CK One EdT 200ml
50+
50+ watching
Calvin Klein CK One EdT 200ml
£25.95
£129.75/L
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
£33.75
£675.00/L
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
£45.95
£459.50/L
Yves Saint Laurent Rive Gauche EdT 100ml
Yves Saint Laurent Rive Gauche EdT 100ml
£64.56
£645.60/L
Marc Jacobs Daisy EdT 100ml
Marc Jacobs Daisy EdT 100ml
£49.95
£499.50/L
Issey Miyake L'Eau D'Issey EdT 50ml
Issey Miyake L'Eau D'Issey EdT 50ml
£20.99
£419.80/L

Product details

Lowest price for Nina Ricci Luna EdT 50ml is £35.37. This is currently the cheapest offer among 9 stores.

It might be difficult to know which perfume to use and for which occasions. There is a huge selection of products on the market right now, but if you look hard enough and read up on the options, we're sure you'll find something that'll suit you.

  • For women
  • Made by Nina Ricci
  • Eau de toilette
  • Compact 50 ml bottle

While the bottle only holds 50 ml, this could be an advantage if you're looking for something that doesn't come in a gargantuan bottle that'll take up all the space in your bathroom cabinet.

This Nina Ricci fragrance is an EdT. Eau de toilette is a type of fragrance which has a lower concentration of perfume oils and is therefore a bit more delicate than other types. This could be a great option if you want to add some scent, but without it being too overbearing.

The price of this fragrance is below average for the category, so if it has the features your'e looking for it could be a great purchase. This is one of the very most popular fragrances on PriceRunner right now and it currently has a lowest price of £35.

Compare:

Features

Product

Product nameNina Ricci Luna EdT 50ml
BrandNina Ricci
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2016-11-22

Product Properties

GenderFemale
Volume50.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.