• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Nina Ricci Luna EdT 80ml

Nina Ricci Luna EdT 80ml

Compare
The primary target group for this particular fragrance is women. If you're looking for something light and not too overbearing, this fragrance might suit you.

·

Popularity

5074

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £13.31/mo. with
50 ml£35.37
80 ml£39.95

Perfume Shopping

Nina Ricci Luna EDT Spray 80ml
Free shipping, 2-3 days
£46.99

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
Popular
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
£23.44
£312.53/L
Calvin Klein CK One EdT 200ml
50+
50+ watching
Calvin Klein CK One EdT 200ml
£25.95
£129.75/L
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
£33.75
£675.00/L
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
£45.95
£459.50/L
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 50ml
-11%
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 50ml
£31.18
£623.60/L
Jean Paul Gaultier Classique EdT 30ml
Jean Paul Gaultier Classique EdT 30ml
£38.13
£1,271.00/L
Jean Paul Gaultier Classique EdT 100ml
Jean Paul Gaultier Classique EdT 100ml
£64.75
£647.50/L

Product details

Lowest price for Nina Ricci Luna EdT 80ml is £46.99. This is currently the cheapest offer among 3 stores.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • Compact 80 ml bottle
  • Eau de toilette
  • For women
  • Made by Nina Ricci

While the bottle only holds 80 ml, this could be an advantage if you're looking for something that doesn't come in a gargantuan bottle that'll take up all the space in your bathroom cabinet.

This is a fragrance from Nina Ricci, an EdT. This is a very light and delicate type of fragrance, and they generally don't last all day. It could, however, still be a good option for you if you're looking for something more "lightweight".

If you compare prices on this fragrance on PriceRunner you will see that the lowest price right now is £40. It is also a top-ranked fragrance in terms of popularity. If we compare average prices for all products in this category, then this fragrance has a price which is below average, which might suit those on a budget.

Compare:

Features

Product

Product nameNina Ricci Luna EdT 80ml
BrandNina Ricci
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2017-07-25

Product Properties

Target GroupWoman
Volume80.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.