• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Gucci Bamboo EdT 30ml

Gucci Bamboo EdT 30ml

Compare
Whether you're going to work or a formal gathering, this Gucci EdT might be the thing for you. It could be great if you're just looking for a small bottle, given its 30-ml volume.

·

Popularity

1156

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £11.44/mo. with
30 ml£34.32
50 ml£44.90
75 ml£52.99
AD

From Jolof Store

Gucci Bamboo Eau De Toilette Spray 30ml

Free shipping, 3-5 days
£72.99

parfumdreams

Gucci Bamboo Eau de Toilette Spray Women's perfumes Female 30 ml

Lowest price

·£3.95 shipping, 5-8 days
£34.32

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
Popular
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
£23.45
£312.67/L
Calvin Klein CK One EdT 200ml
50+
50+ watching
Calvin Klein CK One EdT 200ml
£25.95
£129.75/L
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
£33.75
£675.00/L
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
£45.95
£459.50/L
Yves Saint Laurent Rive Gauche EdT 100ml
Yves Saint Laurent Rive Gauche EdT 100ml
£64.56
£645.60/L
Marc Jacobs Daisy EdT 100ml
Marc Jacobs Daisy EdT 100ml
£49.95
£499.50/L
Issey Miyake L'Eau D'Issey EdT 50ml
Issey Miyake L'Eau D'Issey EdT 50ml
£20.99
£419.80/L

Reviews

Product details

Lowest price for Gucci Bamboo EdT 30ml is £34.32. This is currently the cheapest offer among 14 stores.

Just a slight sprinkle of perfume might be just the thing that makes that little bit of extra difference when you're dressed up and about to go out. Either way, it can't hurt to have a bottle at home in case the situation calls for it.

  • For women
  • Eau de toilette
  • Made by Gucci
  • Compact 30 ml bottle

You're looking at an EdT for women from Gucci. Eau de toilette is a type of fragrance which has a lower concentration of perfume oils and is therefore a bit more delicate than other types. This could be a great option if you want to add some scent, but without it being too overbearing.

If you are at all conscious about putting a bottle of fragrance in your checked bag, then you might want to consider this one. It's small enough to be allowed to go in your carry-on.

This fragrance has a high review average of 4.58 out of 5 and all its features make it a premium product. In the category of fragrances, this is currently a top-ranked fragrance in terms of popularity on PriceRunner and right now Bamboo EdT 30ml can be bought for £34.

Compare:

Features

Product

Product nameGucci Bamboo EdT 30ml
BrandGucci
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2016-11-24

Product Properties

GenderFemale
Volume30.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.