• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Nina Ricci L'Air Du Temps EdP 50ml

Nina Ricci L'Air Du Temps EdP 50ml

Compare
This particular fragrance is first and foremost aimed towards women. EdP fragrances are slightly less concentrated than normal parfums.

·

Popularity

2519

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £13.31/mo. with
30 ml£36.00
50 ml£39.95
100 ml£51.95
AD

From Gadcet

Nina Ricci L’Air Du Temps 50ml Eau de Toilette Spray

Free shipping, Tomorrow
£45.00

Fragrance Click

Nina Ricci L'Air du Temps 50ml Eau de Parfum

Lowest price

·Free shipping, 2-3 days
£39.95

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.31
£1,306.20/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£74.95
£749.50/L
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
£68.44
£1,368.80/L
Prada Paradoxe EdP 90ml
Prada Paradoxe EdP 90ml
£94.43
£1,049.22/L
Prada Paradoxe EdP 50ml
100+
100+ watching
Prada Paradoxe EdP 50ml
£63.58
£1,271.60/L
Carolina Herrera Good Girl EdP 80ml
100+
100+ watching
Carolina Herrera Good Girl EdP 80ml
£76.50
£956.25/L

Reviews

Product details

Lowest price for Nina Ricci L'Air Du Temps EdP 50ml is £39.95. This is currently the cheapest offer among 11 stores.

Just a slight sprinkle of perfume might be just the thing that makes that little bit of extra difference when you're dressed up and about to go out. Either way, it can't hurt to have a bottle at home in case the situation calls for it.

  • Nimble 50 ml bottle
  • Eau de parfum
  • Made by Nina Ricci
  • For women

This Nina Ricci fragrance is an EdP. If you find regular parfums to be a bit too much, then you might want to consider an eau de parfum. While the names might be confusingly similar, the difference is that an eau de parfum has a lower perfume oil concentration.

While the bottle only holds 50 ml, this could be an advantage if you're looking for something that doesn't come in a gargantuan bottle that'll take up all the space in your bathroom cabinet.

If you compare prices on this fragrance on PriceRunner you will see that the lowest price at the moment is £40. If we compare average prices for all products in this category, then this fragrance has a price which is below average, which might suit those on a budget.

Compare:

Features

Product

Product nameNina Ricci L'Air Du Temps EdP 50ml
BrandNina Ricci
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2017-11-27

Product Properties

GenderFemale
Volume50.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.